Валерій Лінніков, Святослав Лінніков. Тромбофілія як ключова ланка патогенезу ускладнень в акушерстві та гінекології.

// Наука і освіта.  2019.  №3. 31-36.

Валерій Лінніков,
доктор медичних наук, професор,
кафедри біології та охорони здоров’я,
Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського»,
вул. Старопортофранківська, 26, м. Одеса, Україна,
Консультант Німецького лікувально-диагностичного центру Св. Павла,
вул. Новосельського, 68/2
Святослав Лінніков,
асистент кафедри біології та охорони здоров’я,
вул. Старопортофранківська, 26, м. Одеса, Україна

ТРОМБОФІЛІЯ ЯК КЛЮЧОВА ЛАНКА ПАТОГЕНЕЗУ УСКЛАДНЕНЬ
В АКУШЕРСТВІ ТА ГІНЕКОЛОГІЇ

Проведено аналіз гемостазіологічних досліджень на приховану набуту та генетичні форми тромбофілії у жінок з обтяженим анамнезом синдрома втрати плода (СВП). Достовірно установлено (р<0,05), що набута тромбофілія, обумовлена наявністю антифосфоліпідного синдрому (АФС) у пацієнток з СВП становить - 28,6% випадках. Генетична мутація FVLeiden частіше мала місце у пацієнток з пізніми викиднями (14,3%), мутація гена протромбіна G20210A зусрічалася достовірно ріже у всіх групах репродуктивних втрат – 4,8%. Найбільш росповсюдженою виявлялась мутація МTHFR C677T - (45,2%). Фактором потенціючого впливу АФА має генетична тромбофілія: АФС та MTHFR C677T при СВП у 17,4%, АФС та FV Leiden при СВП у 9,6% випадках. Патогенетично обумовлена профілактика тромбоемболізму при цих акушерських ускладненнях НМГ – клексаном, розпочата з фертильного цикла та на етапі інвазії трофобласта, в абсолютній большості випадків (92 – 96%) значно покращувало наслідки вагітності.

антифосфоліпидний синдром, набута та генетичні тромбофілії, синдром втрати плода, низькомолекулярний гепарин.

1. Антифосфолипидный синдром – иммунная тромбофилия в акушерстве и гинекологии. Под редакцией А. Д. Макацария. Москва : "Триада-Х", 2009. 447 с.
2. Макацария А. Д., Бицадзе В. О. Тромбофилии и тротивотромботическая терапия в акушерской практике. Москва. 2003. С. 204-207, 264-268.
3. Bick R. L. The Antiphosphoilipid Thrombosis Syndromes: A common multidisciplinary Medical problem // Clin. Appl. Thrombosis/Hemostasis. 2017. Vol. 3 (4). P. 270-283.
4. Brenner B. Thrombophilia and pregnancy loss // 16th International Congress on Thrombosis and Haemostasis. 2000. P. 236-238.
5. Levin J., Branch D., Rauch J. The antiphospholipid syndrome. N Engl. J. Med. 2002 P 752-763.