Тетяна Зорочкіна, Людмила Вовкочин, Людмила Баліка. Зміст професійної підготовки вчителів початкової школи у закладах вищої освіти України.

// Наука і освіта.  2018.  №2. 167-173.

Тетяна Зорочкіна,
кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти
Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького,
Людмила Вовкочин,
кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки і психології
Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького,
бульвар Шевченка, 81, м. Черкаси, Україна,
Людмила Баліка,
кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики виховання,
Рівненський державний гуманітарний університет,
вул. Пластова, 31, м. Рівне, Україна

ЗМІСТ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ
ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

Розглянуто зміст професійної підготовки вчителів початкової школи в умовах сучасної освіти. Проаналізовано навчальні плани різних закладів вищої освіти України, які здійснюють підготовку вчителя початкової школи, який показав, що навчальний процес стосовно обов’язкових дисциплін представлений циклами: загальної підготовки, професійної підготовки, практичної підготовки та циклом додаткової спеціалізації. Схарактеризо- вано особливості підготовки вчителя початкової школи. Висвітлено кількість годин, передбачених навчальними планами університетів України на самостійну роботу для циклів підготовки вчителя початкової школи.

професійної підготовки вчителів, початкова школа, освіта, заклади вищої освіти.

1. Хома О. Практично-професійна підготовка майбутніх учителів початкових класів в умовах університету / Ольга Хома // Початкова школа. – 2011. – № 8. – С. 37-39.
2. Олефіренко Н. В. Модернізація підготовки сучасного вчителя початкової школи в умовах інформатизації освіти / Н. В. Олефіренко // Наукові записки [Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя]. Сер. : Психолого-педагогічні науки. – 2013. – № 3. – С. 144-148.
3. Алексюк А. М. Педагогіка вищої школи України: Історія. Теорія. – К.: Либідь, 1998. – 560 c.
4. Болюбаш Я.Я. Організація навчального процесу у вищих закладах освіти / Я.Я. Болюбаш. – К.: Компас, 1997. – 64 c.
5. Галузинський В.М., Євтух М. Б. Основи педагогіки та психології вищої школи України / В.М. Галузинський, М. Б. Євтух. – К.: ННТЛ, 1995. – 168 c.
6. Кузьмінський А.І. Педагогіка вищої школи: Навч. посіб. / А.І. Кузьмінський. – К.: Знання, 2005. – 486 с.
7. Кузьмінський А.І., Омеляненко В. Л. Педагогіка: Підручник / А.І. Кузьмінський, В. Л. Омеляненко. – 3-тє вид., випр. – К.: Знання-Прес, 2008. – 447 с.