Lobachova I. M. The Practical Value of Using Wimmelbuch in Teaching English To Primary Schoolchildren.

// Наука і освіта.  2017.  №5. 147-150.

Ірина Миколаївна Лобачова,
кандидат філологічних наук,
доцент кафедри теорії і практики початкової освіти,
Донбаський державний педагогічний університет,
вул. Університетська 12, м. Слов’янськ, Україна

ПРАКТИЧНА ЗНАЧУЩІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ ВІММЕЛЬБУХІВ ПІД ЧАС
НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ УЧНІВ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Статтю присвячено актуальній проблемі початкової освіти – дослідженню оптимізації навчально-виховного процесу на уроках іноземної мови завдяки імплементації віммельбухів для формування іншомовних комунікативних умінь учнів молодшого шкільного віку на початковому ступені вивчення англійської мови. Ураховуючи специфіку поставлених завдань, у науковому дослідженні використано такі методи, як порівняння, узагальнення; педагогічний експеримент, спостереження, метод вивчення продуктів діяльності респондентів, тестування, що дозволило проникнути в сутність окресленої проблеми, логічно перейти від загальної думки до конкретної. У статті доведено, що в основу роботи з віммельбух покладено комунікативний підхід до навчання іноземних мов: не просто створення умов, у яких пропонується діяти учням, а безпосередньо спонукання до діяльності у запропонованих умовах. З’ясовано, що засвоєння іноземної мови відбувається насамперед у її комунікативній функції, тобто в процесі діяльності з позамовною метою. Пріоритетна роль при навчанні іноземних мов завдяки віммельбух відводиться формуванню потреби учнів у мовленнєвих діях, бо навчання має діяльнісний характер: учні намагаються вирішити реальні та уявні завдання. Робота з таким засобом наочності як віммельбух у навчанні англійської мови консолідує такі функції, як навчальну, мотиваційно-збуджувальну, орієнтувальну, компенсаторну, виховну, що оптимізує навчально-виховний процес на уроці англійської мови в початковій школі. За результатами проведеного контрольного етапу експерименту в експериментальній підгрупі зафіксовано позитивну динаміку в засвоєнні та відтворенні іншомовного матеріалу: приріст склав 13%. У статті визначено головні положення використання віммельбухів на уроках англійської мови: створення сприятливих умов для оволодіння усним мовленням; забезпечення особистісно орієнтованого навчання; створення емоційно-позитивних стосунків між учителем та учнями; акцентування на усномовленнєвій комунікації.

віммельбух, наочні засоби навчання, іншомовні комунікативні вміння, усне мовлення, учні початкової школи, функції віммельбух.

1. Lobachova I. Pedagogical Conditions of Using a Wimmelbuch at English Lessons at Primary School / Lobachova I. // Професіоналізм педагога : теоретичні й методичні аспекти : [наукове електронне видання]. – Вип. 5. – Ч.2. – 2017. – Режим доступу : http://pptma.dn.ua/index.php/uk/
2. Ganz schön bunt, das alte Wolfratshausen [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.sueddeutsche.de/muenchen/wolfratshausen/wimmelbuch-ganz-schoen-bunt-das-alte-wolfratshausen- 1.3254720
3. Wimmelbuch Club [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://wimmelbuch.club/