Дегтяренко Т. В., Буряк М. Г., Скачкова Н. С. Особливості емоційного стану жінок при різних типах материнського ставлення.

// Наука і освіта.  2016.  №9. – 52-58.

Тетяна Володимирівна Дегтяренко

доктор медичних наук, професор кафедри біології і основ здоров’я,

Марина Георгіївна Буряк

аспірант кафедри психології,

Наталя Сергіївна Скачкова

практичний психолог ДЗ ССКС імені В.П. Чкалова МОЗ України,

Південноукраінський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського,

вул. Фонтанська дорога, 4, м. Одеса, Украіна.

ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОГО СТАНУ ЖІНОК ПРИ РІЗНИХ ТИПАХ МАТЕРИНСЬКОГО СТАВЛЕННЯ

У статті представлено результати оцінки емоційного стану жінок при різних типах материнського ставлення. Комплексне психодіагностичне обстеження з використанням адекватних методик тестування дозволило визначити ознаки депресивного стану, ситуативної та особистісної тривожності, а також рівня невротизації жінок при сформованому, тривожному та ігноруючому типах їх материнського ставлення

материнське ставлення, емоційний стан, сформований, тривожний, ігноруючий тип.

1. Дегтяренко Т. В. Материнське відношення з ускладненою вагітністю: сучасний стан і актуальність проблеми / Т. В. Дегтяренко, О. О. Зелинський, М. Г. Буряк // Вісник психіатрії та психофармакотерапії: наук. журнал ВАК – Одеса, 2005. - No1(7). – С. 39-43.

2. Дегтяренко Т. В. Психологічні особливості материнського ставлення у жінок, які виховують дітей з відхиленнями у психофізичному розвитку / Т. В. Дегтяренко, О. О. Зіборова // Наука і освіта. – 2013. – No7. – С. 146-150.

3.Райгородский Д. Я. Практическая психодиагностика. Методики и тести / Д. Я. Райгородский // Учебное пособие. – Самара: Бахрах –М., 2001. – 672 с.

4.Филиппова Г. Г. Психология материнства / Г. Г. Филиппова // Учебное пособие. –М.: Изд-во Института Психотерапии, 2002. –240 с.

5. Эриксон Э.  Детство и общество [перевод с англ.] / Э. Эриксон // – М., Изд-во Летний сад, 2000. –416 с.

6. Дегтяренко Т. В. Психофізіологічні аспекти феноменології материнства / Т. В. Дегтяренко, М. Г. Буряк // Міжнародний медико-філософський журнал «Інтегративна антропологія»: наук. журнал ВАК – Одеса, 2016. – No1(27). – С. 69-73.

7. Герхад С. Как любовь формирует мозг ребёнка / С. Герхард // Пер. с англ. Ю.В. Рыковской. – М.: Этерна, 2012. –320 с.

8. Брутман В. И. Динамика психологического состояния женщин во время беременности и после родов / В. И. Брутман, Г. Г. Филиппова, И. Ю. Хамитова // Вопр. психол.: научн. журнал. – 2002. – No1. – С. 59-68.

9.Чебикін О.Я. Проблеми емоційної регуляції діяльності / О. Я. Чебикін // Міжнар. наук.-практ. конф. «Становлення емоційної зрілості особистості», 14 вересня 2009 р. – Одеса, 2009. – С. 8-9.