Новська О. Р. Методика самопроектування фахового розвитку майбутніх учителів музичного мистецтва

// Наука і освіта.  2016.  №10. – 52-58.

Олена Рудольфівна Новська,
кандидат педагогічних наук,
старший викладач кафедри музично-інструментальної підготовки,
Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського,
вул. Старопортофранківська, 26, м. Одеса, Україна

МЕТОДИКА САМОПРОЕКТУВАННЯ ФАХОВОГО РОЗВИТКУ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

У статті розглянуто сутність самопроектування в контексті фахової підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва. На основі визначених наукових підходів, принципів і педагогічних умов викладено зміст методики самопроектування фахового розвитку майбутніх вчителів музичного мистецтва, розроблену з ура- хуванням специфіки музичного навчання в магістратурі педагогічного університету. Означена методика ґрун- тується на засадах проектних технологій і містить чотири етапи, завдання кожного з яких докладно пред- ставлено у статті. Стаття містить перелік основних інноваційних методів відповідно до кожного етапу і загальні результати їх впровадження у фахову підготовку студентів

самопроектування, фаховий розвиток, самопроектування фахового розвитку, методичний супровід самопроектування фахового розвитку.

1. Безрукова В. С. Педагогика. Проективная педагогика : учебное пособие для инженерно- педагогических институтов и индустриально- педагогических техникумов / В. С. Безрукова. – Екатеринбург : Деловая книга, 1999. – 344 с.
2. Бєлаш С.В., Лебідь Л.І. Науково-методичний супровід упровадження у навчально-виховний процес авторських програм / С. В. Бєлаш, Л.І. Лебідь // Освіта та розвиток обдарованої особистості. – 2013. – №1(8). – С. 88-90.
3. Іванова, О. І. Самопроектування як не- від’ємна складова самовдосконалення особистості / О. І. Іванова // Педагогіка формування творчої особи- стості у вищій і загальноосвітній школах : зб. наук. пр. – Вип. № 21 (74) / Класич. приват. ун-т ; [голова ред. ради: Монаєнко А. О. ; голов. ред.: Сущенко Т. І.; редкол.: Бочелюк В. Й. та ін.]. – Запоріжжя : Класич. приват. ун-т, 2011. – С .74-78.
4. Криницын Д. В. Этапы профессионального са- мопроектирования как средства формирования конку- рентоспособности будущих менеджеров в вузе [Элек- тронный ресурс] / Д. В. Криницын // Современные ис- следования социальных проблем (электронный журнал). Красноярск : Научно-инновационный центр, 2012. Т. 10. №2. 0421100132/0028. – Идентификационый номер статьи, присвоенный НТЦ «Информ-регистр».
5. Новська О. Р. Методика самопроектування фахового розвитку студентів магістратури у процесі музичного навчання в педагогічних університетах : дис. … канд. пед. наук : спец. 13.00.02 / О. Р. Новська – К., 2015. – 247 с.
6. Остапчук, О. Є. Технології самопроектування в системі освіти обдарованої молоді / О. М. Остапчук // Навчання, виховання обдарованої особистості: теорія і практика [тобто Навчання і виховання обдарованої дити- ни: теорія і практика] : зб. наук. пр. Вип. 1 / АПН України, Ін-т обдарован. дитини АПН України ; [редкол.: Волощук І. С. та ін.]. – Київ : [б. в.], 2008. – С .72-79.
7. Падалка Г. М. Педагогіка мистецтва (Теорія і методика викладання мистецьких дисциплін) / Г. М. Падалка. – К. : Освіта України, 2008. – 274 с.
8. Пустовалова В. В. Самопроектирование управленческой деятельности методистов как условие развития олимпиадного движения / В. В. Пустовалова // Вестник Томского государственного университета : общенаучный периодический журнал. – 2008. – № 307. – С. 139-143
9. Сапогова Е. Е. Жизнь и судьба : построение индивидуальной мифологии, самопроектирование и субкультура личности / Е. Е. Сапогова // Известия ТулГУ. – Серия «Психология» / Под ред. Е. Е. Сапо- говой. – Вып. 3. – Тула : ТулГУ, 2003. – С. 195-214.
10. Тюнников Ю. С. Социокультурное и педаго- гическое проектирование: проблемы взаимодействия / Ю. С. Тюнников // Известия высших учебных заведе- ний. Северо-Кавказский регион. Общественные науки. – 2000. – № 1. – С. 100-108.