Ольга Герега, Марина Волошенко. Педагогічні причини підліткової вагітності.

// Наука і освіта.  2018.  №11-12. 60-63.

Ольга Герега,
студентка, спеціальність «Соціальна робота»,
Марина Волошенко,
кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та соціальної роботи,
Одеський національний політехнічний університет,
проспект Шевченка, 1, м. Одеса, Україна

ПЕДАГОГІЧНІ ПРИЧИНИ ПІДЛІТКОВОЇ ВАГІТНОСТІ

Підлітковий вік – це вирішальний період для становлення особистості та формування поведінки. В силу анатомо-фізіологічних особливостей підліткового періоду організм підлітка є найбільш незахищеним і вразливим до впливу різних чинників довкілля, а психологічні особливості розвитку особистості в цьому віці визначають специфіку способу життя, мислення, вибір пріоритетів, що може спричинити ризиковану сексуальну поведінку, часту зміну статевих партнерів. Проблема підліткової вагітності та пологів актуальна у всьому світі. Сьогодні по всій земній кулі народжують більше 15 мільйонів підлітків, а ще п’ять мільйонів змушені вдаватися до переривання вагітності. У зв’язку з цим виникає необхідність вивчення і осмислення такого явища як неповнолітнє материнство з педагогічного погляду.

підліток, вагітність, поведінка, сім’я, допомога.

1. Абросимова З. Б. Сексуальна поведінка в підлітковому середовищі / З. Б. Абросимова, Д. В. Адамчук, О. В. Баранова // Початкова школа плюс до і після. – 2004. – № 3.
2. Братусь І. В. Форми і методи соціальнопедагогічної роботи з юними матерями / І. В. Братусь // Соціальна педагогіка : теорія та технологія: [за заг. ред. І. Д. Звєрєвої]. – К. : Центр навчальної літератури, 2006. – С. 225-236.
3. Булах І. С. Психологічні основи особистісного зростання підлітків / І. С. Булах. – К. : Націон. пед. унт ім. М. П. Драгоманова, 2004. –581 с.
4. Гаубас С. М. Особливості статевого виховання дітей різного віку в сучасних умовах / С. М. Гаубас // Все для вчителя. – 2006. –№1. – С. 2-25.
5. Гурко Т. А. Опыты сексуальных отношений, материнства и супружества несовершеннолетних женщин / Т. А. Гурко // СОЦИС. 2002. – № 11. – С. 83-91.
6. Капська А. Й. Соціально-педагогічна робота з проблемними сім’ями : навчально-методичний посібник / А. Капська, Н. Олексюк, С. Калаур, З. Фалинська. – Тернопіль : Астон, 2010. – 304 с.
7. Населення України. Народжуваність в Україні у контексті суспільно-трансформаційних процесів. – К. : АДЕФ-Україна 2008. – 288 с.