Марина Волошенко. Особливості спілкування в педагогічних закладах вищої освіти.

// Наука і освіта.  2018.  №11-12. 64-67.

Марина Волошенко,
кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та соціальної роботи,
Одеський національний політехнічний університет,
проспект Шевченка, м. Одеса, Україна

ОСОБЛИВОСТІ СПІЛКУВАННЯ В ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ

В умовах глобалізації та трансформації суспільства актуальною постає проблема формування сучасного викладача навчального закладу, який би відповідав запитам і вимогам цього суспільства. В Україні також відбувається становлення нової системи вищої освіти, зорієнтованої на входження до європейського світового освітнього простору. Цей процес супроводжується суттєвими змінами в педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу. Нова соціально-економічна ситуація в нашій країні призвела до того, що перед вищою школою було поставлено нові цілі та завдання. Основним напрямком діяльності вищої школи наразі має стати задоволення потреб особистості в знаннях, що дозволяють адаптуватися в сучасному швидкоплинному світі. А це перш за все вимагає належного кадрового супроводу, впровадження науково обґрунтованої підготовки викладацьких кадрів для вищої школи, підготовки нового покоління науково-педагогічних кадрів – національної еліти, здатної трансформувати в собі нову освітньо-світоглядну парадигму національно-державного характеру.

педагог, спілкування, вища школа.

1. Зимняя И.A. Педагогическая психология: учебник для вузов / И. А. Зимняя. 2-е изд., доп., испр. и перераб. М.: Издательская корпорация «Логос», 2000. – 384 с.
2. Коржуев А. В., Попков В.А. Подготовка преподавателей высшей школы / А. В. Коржуев // Педагогика. 2000. – №7. – С. 53-58.
3. Колесникова И. A. Коммуникативная деятельность педагога: учеб. пособие для студ. высш. пед. учеб. заведенный / И. А. Колесникова / под ред. В. А. Сластенина. М.: Издательский цент «Академия», 2007. – 336 с.
4. Шарков Ф. И. Теория коммуникации (базовый курс): учебник. 2-е изд. / Ф. И. Шарков – М.: «РИПХолдинг », 2004. – 246 с.