Завацький Є. Ю., Завацька Н. Є., Спицька Л. В. Особливості опанувальної поведінки молоді та її здатність до антиципації в посттравматичній ситуації.

// Наука і освіта.  2017.  №7. 136-141.

Вадим Юрійович Завацький,
кандидат психологічних наук,
докторант кафедри психології і соціології,
Наталія Євгенівна Завацька,
доктор психологічних наук, професор,
завідувач кафедри практичної психології і соціальної роботи,
Ліана Вікторівна Спицька,
кандидат психологічних наук,
доцент кафедри практичної психології і соціальної роботи,
Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля,
просп. Центральний, 59А, м. Сєвєродонецьк, Україна

ОСОБЛИВОСТІ ОПАНУВАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ МОЛОДІ ТА ЇЇ
ЗДАТНІСТЬ ДО АНТИЦИПАЦІЇ В ПОСТТРАВМАТИЧНІЙ СИТУАЦІЇ

Розглянуто й обґрунтовано актуальність проблеми опанувальної поведінки молоді та її здатності до антиципації в посттравматичній ситуації. Наведено результати емпіричного дослідження особливостей копінгповедінки молоді та її здатності до антиципації в посттравматичній ситуації. Визначено соціально-психологічні чинники опанувальної поведінки молоді та її антиципації у посттравматичних умовах. Запропоновано структурну модель диференціації соціально-психологічних чинників опанувальної поведінки молоді та її антиципації в посттравматичній ситуації.

особистість, опанувальна поведінка, антиципація, посттравматична ситуація.

1. Бодров В. А. Проблема преодоления стресса. Часть 2. Процессы и ресурсы преодоления стресса / В. А. Бодров // Психологический журнал. – 2006. – № 2. – С. 113-123.
2. Леонтьев Д. А. Личностное в личности: личностный потенциал как основа самодетерминации / Д. А. Леонтьев // Ученые записки кафедры общей психологии МГУ им. М.В. Ломоносова; под ред. Б.С. Братуся, Д.А. Леонтьева. – Вып. 1. – М. : Смысл, 2002. – С. 56-65.
3. Психологія життєвої кризи / Відп. ред. Т. М. Титаренко. – К. : Агропромвидав України, 1998. – 348.
4. Чебикін О. Я. Становлення емоційної зрілості особистості : [монографія] / О. Я. Чебикін, І. Г. Павлова. – Південний науковий центр АПН України. – Одеса : СВД Черкасов, 2009. – 232 с.
5. Ложкін Г. В. Психологічний потенціал успішної особистості / Г.В. Ложкін // Успішність особистості: потенціал та обмеження: Тези доповідей Міжнародної науково-практичної конференції (Київ, 18 березня 2010 р.); за редакцією М.Л. Смульсон, Л.М. Зінченко. – Київ, 2010. – С. 31-35.
6. Панасенко Н. М. Психологічні ресурси особистості в подоланні кризи [Електронний ресурс] / Н. М. Панасенко. – Режим доступу до ресурсу: http://www.rusnauka.com/22_AND_2016/Psihologia/5_2 15311.doc.htm.