Ху Жунсі. Реалізація програми адаптації іноземних студентів до освітнього середовища університетів України.

// Наука і освіта.  2017.  №5. 85-91.

Ху Жунсі,
кандидат педагогічних наук, доцент кафедри східних мов та перекладу,
Київський університет імені Бориса Грінченка,
вул. Тимошенка, 13-Б, м. Київ, Україна

РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМИ АДАПТАЦІЇ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ
ДО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА УНІВЕРСИТЕТІВ УКРАЇНИ

У статті висвітлено зміст та результати експериментального впровадження програми адаптації іноземних студентів до освітнього середовища вищих навчальних закладів України. Визначено сутність адаптації іноземних студентів до освітнього середовища університетів України. Представлено структурно- функціональну модель процесу адаптації іноземних студентів до освітнього середовища університетів України. Охарактеризовано основні педагогічні умови процесу адаптації іноземних студентів до освітнього середовища вищих навчальних закладів України. Презентовано зміст програми адаптації іноземних студентів до освітнього середовища університетів України. Обгрунтовано результати впровадження програми адаптації іноземних студентів до освітнього середовища вищих навчальних закладів України.

адаптація; адаптація іноземних студентів; освітнє середовище; педагогічні умови; програма адаптації; структурно-функціональна модель.

1. Бех І. Д. Особистісно-зорієнтоване виховання / І. Д. Бех. – К. : ІЗМН, 1998. – 203 с.
2. Гребенникова И. А. Педагогическое сопровождение адаптации иностранных студентов в российском вузе (на примере китайских студентов) : дис … канд. пед. наук : 13.00. 08 / И. А. Гребенникова. – Биробиджан, 2010. – 197 с.
3. Кузнецов И. С. Адаптация как функция развития личности / И. С. Кузнецов. – Саратов, 1991. – 76 с.
4. Лагерев В. В. Адаптация студентов к условиям обучения в техническом вузе и особенности организации учебно-воспитательного процесса с первокурсниками / В. В. Лагерев // Содержание, формы и методы обучения в высшей школе : обзорная информация НИИВО. – 1991. – Вып. 3. – 49 с.
5. Порох Д. О. Соціально-педагогічні умови адаптації іноземних студентів до навчання у вищих медичних навчальних закладах України : дис … канд. пед. наук : 13.00.05 / Д. О. Порох. – Луганськ, 2011. – 276 с.
6. Рубин Б. Студент глазами социолога / Б. Рубин, Ю. Колесников. – Ростов на Дону, 1968. – 277 с.
7. Холостова Е. И. Социальная работа с дезадаптированными детьми / Е. И. Холостова. – М., 2006. – 280 с.
8. Zhou Y. Theoretical models of culture shock and adaptation in international students in higher education / Y. Zhou, D. Jindal-Snape, K. Topping, J. Todman // Studies in Higher Education. – 2008. – Vol. 33. – № 1. Р. 63– 75. – doi : 10.1080/03075070701794833.