Головська І. Г., Граждиян Ю. А. Психологічні умови розвитку мотивації досягнення успіху у студентів-психологів із високим рівнем інтернальності.

// Наука і освіта.  2016.  №9. – 42-47.

Ірина Георгіївна Головська

кандидат психологічних наук, доцент кафедри теорії та методики практичної психології,

Юлія Андріївна Граждиян

магістр кафедри теорії та методики практичної психології соціально-гуманітарного факультету,

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського,

вул. Фонтанська дорога, 4, м. Одеса, Україна

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ МОТИВАЦІЇ ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ У СТУДЕНТІВ - ПСИХОЛОГІВ

ІЗ ВИСОКИМ РІВНЕМ ІНТЕРНАЛЬНОСТІ

Стаття є продовженням дослідження, представленого в попередній статті «Вплив локусу контролю на мотивацію досягнення успіху студентів-психологів» і акцентує увагу на групі студентів-психологів із високим рівнем інтернальності за низького рівня мотивації досягнення. У статті представлено експеримент зі створення психологічних умов розвитку мотивації досягнення успіху у студентів-психологів із високим рівнем інтернальності, а також динаміка розвитку мотивації досягнення в умовах створення сприятливих психологічних умов.

інтернальність, екстернальність, розвиток мотивації до досягнення успіху, мотив орієнтації на успіх, зміст, упевненість у собі.

1.Абульханова-Славская К. А. Стратегия жизни / К. А. Альбуханова-Славская. –М.: Мысль, 1991. –299 с.

2.Башкаева Н., Вербицкий А. Психология мотивации студентов / Н. Башкаева, А. Вербицкий. –изд. Litres, 2016.–459 с.

3. Гордеева Т. О. Психология мотивации достижения / Т. О. Гордеева. –М. –2006. –210 с.

4. Леонтьев А. Н.Деятельность. Сознание. Личность / А. Н. Леонтьев. –М., 1975. –180 с.

5. Макклелланд Д. Мотивация человека / Д. Макклелланд. –СПб.: Питер, 2007. –672 с.

6. Орлов Ю. М. Потребностно-мотивационные факторы эффективности учебной деятельности студентов ВУЗ-а: дисс... докт. психол. наук / Ю. М. Орлов. –М. –1984. –250 с.

7. Одегов Ю. Г. Мотивация персонала: учебное пособие. Практические задания (практикум) / Ю. Г. Одегов, Г. Г. Руденко, С. Н. Апенько, А. И. Мерко. –М.: Издательство «Альфа-Пресс», 2010. –640 с.

8. Словарь по книге Психология человека от рождения до смерти / Под общ. ред. А.А. Реана. –М., 2002. –300 с.

9. Хекхаузен Х. Психология мотивации достижения/ Х. Хекхаузен. –Санкт-Петербург: Речь, 2001. –256 с.

10. Чебикін О.Я. Проблеми емоційної регуляції діяльності / О. Я. Чебикін // Міжнар. наук.-практ. конф. «Становлення емоційної зрілості особистості», 14 вересня 2009 р. –Одеса, 2009. –С. 8-9.