Володарська Н. Д. Модель життєвих стратегій особистості з вадами здоров’я: способи оптимізації практикування в рекреаційній системі.

// Наука і освіта.  2016.  №9. – 36-41.

Наталія Дмитрівна Володарська

кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник,

провідний науковий співробітник

Інституту психології імені Г. С .Костюка НАПН України,

вул. Паньківська, 2, м. Київ, Україна

МОДЕЛЬ ЖИТТЄВИХ СТРАТЕГІЙ ОСОБИСТОСТІ З ВАДАМИ ЗДОРОВ’Я: СПОСОБИ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРАКТИКУВАННЯ В РЕКРЕАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ

У статті проаналізовано складові життєвих стратегій особистості з вадами здоров’я, розвиток та корекція їх складових в індивідуальній та груповій формах роботи в умовах рекреаційної системи. Описано когнітивні, афективні, ціннісно-смислові та комунікативно-діяльнісні механізми, що можуть бути використані в діалогово-феноменологічній моделі розвитку складових життєвих стратегій.

життєва стратегія, розвиток життєвих стратегій особистості, діалогово-феноменологічна модель розвитку складових життєвих стратегій особистості, психологічна травма, кризові ситуації, рекреаційна система.

1.Абульханова-Славская К. А. Стратегия жизни / К. А. Абульханова-Славская. –М.: Мысль,1991. –384 с.

2. Актуальні проблеми навчання та виховання людей з особливими потребами: Збірник наукових праць. –No2. –Київ. –2002. –338 с.

3.Володарська Н. Д. Активізація процесу самотворення методами групової терапії / Н. Д. Володарська // Проблеми гуманітарних наук: зб. наук. праць Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка) / ред. кол. Надія Скотна (гол. ред.), І. Галян та інш. –Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ ДДПУ імені Івана Франка. –2014. –Вип. 33. Психологія. –С. 17-28.

4.Виховання духовності особистості: Науково-методичний посібник / М. Й.Боришевський, Н. Д. Володарська, О.І. Пенькова та ін. / За загальною редакцією М. Й. Боришевського.–К.: Поліграфія, 2011. –193 с.

5.Володарська Н. Д. Перспективи застосування методів діалогової психотерапії в умовах суспільних трансформацій / Н. Д. Володарська // Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Психологічні науки». –Випуск 2. –Том 1. –Херсон. –2016. –С. 24-30. Психологія–Психология–Psychology "Наука і освіта", No9, 2016 40

6.Клопота Є. А. Особливості формування «Я - образу» в осіб з вадами здоров’я / Є.А. Клопота. –Х.: 2004. –35 с.

7.Кроник А., Ахмеров Р. Каузометрия. Методы самопознания, психодиагностики и психотерапии в психологи жизненного пути / А. Кроник, Р. Ахмеров. –М.: 2003. –275с.

8. Леонтьев Д. А. Психология смысла: природа. Строение и динамика смысловой реальности / Д. А. Леонтьев. –М.: Смысл, 1999. –487 с.

9.Сердюк Л.З. Психологічні основи мотивації професійного становлення особистості / Л.З.Сердюк // Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України. Том У1: Психологія обдарованості. –Випуск 12. - Київ-Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І.Франка,2016. –С.202-210.

10.Татенко В.О. Субъект психологической активности: поиск новой парадигмы / В. О. Татенко // Психологический журнал. –1995. –Т.16. –No 3. –С. 23-34.

11. Титаренко Т. М. Життєвий світ особистості: у межах і за межами буденності / Т. М. Титаренко. –К.: Либідь, 2003. –376 с.