Нестеренко В. Г. Влияние физической активности на умственную работоспособность учеников пятых классов

// Наука і освіта.  2016.  №8. – 112-116.

Валентина Геннадіївна Нестеренко,

асистент кафедри гігієни та соціальної медицини,

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,

пл. Свободи, 4, м. Харків,Україна

ВПЛИВ ФІЗИЧНОЇ АКТИВНОСТІ НА РОЗУМОВУ

ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ УЧНІВ П’ЯТИХ КЛАСІВ

У статті представлено результати вивчення розумової працездатності учнів п’ятих класів, що навчаються за різними навчальними програмами; визначено їхню фізичну працездатність та проведено порівняльну характеристику фізичної та розумової працездатності п’ятикласників. За даними проведених досліджень можна сказати, що фізична активність та організація навчального процесу мають значний вплив на розумову працездатність учнів основної школи.

навчальна діяльність, фізична активність, основна школа, адаптація, здоров’я, розумова працездатність.

1. Даниленко Г. Н. Особенности состояния здоровья и функционирования регуляторных систем организма младших школьников в зависимости от социально-психологической адаптации к обучению в школе / Г. Н. Даниленко, Н. Н. Попов, С. А. Пашкевич, А. Н. Яблучанский // Вестник Харьковского национального университета имени В. Н. Каразина. – No 7 (614) – 2004. – С. 88-91.

2. Коренєв М. М. Здоров’я школярів, сьогодення та проблеми на перспективи / М. М. Коренєв, Г. М Даниленко // Науково-практичний журнал «Охорона здоров’я України».– No 1(8). – 2003.– С. 49-54.

3. Гребняк Н. П. Интегральная оценка трудности учебных предметов / Н. П. Гребняк, С. А. Щудро // Гигиена и санитария. – 2010. – No 1. – С. 73-75.

4. Пометельникова Е. А. Пути повышения двигательной активности детей в условиях школы / Е. А. Пометельникова, Т. Ф. Певзнер // Школа здоровья. – 2012. – No 1. – С. 32-38.

5. Панков Д. Д. Сравнительная оценка состояния здоровья школьников младших и старших классов по данным профилактического осмотра / Д. Д. Панков, Н. С. Аксенова, Т. Б. Панкова, Н. Л. Петровичева, Т. М. Магомедова // Материалы Всероссийской научно-практической конференции с международным участием «Гигиена детей и подростков : история и современность. Проблемы и пути решения». – М., 2009. – С. 336.