Черненко Н. М., Вороненко О. В. Управління вищим навчальним закладом у сучасних умовах

// Наука і освіта.  2016.  №4. – 25-29.

Наталія Миколаївна Черненко,
кандидат педагогічних наук, доцент, в.о. професора
кафедри управління освітніми закладами та державної служби,
Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського,
вул. Старопортофранківська,73, м. Одеса, Україна,
Олександр Вікторович Вороненко,
кандидат педагогічних наук, головний спеціаліст відділу розвитку
науки у вищих навчальних закладах департаменту науково-технічного розвитку,
Міністерство освіти і науки України,
старший викладач кафедри педагогічної творчості,
Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова,
вул. Пирогова, 9, м. Київ, Україна

УПРАВЛІННЯ ВИЩИМ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ У СУЧАСНИХ УМОВАХ

У статті розкрито особливості ризик-менеджменту в освіті, обґрунтовано необхідність управління вищим навчальним закладом на засадах ризик-менеджменту, презентовано результати експертного оцінювання найбільш ймовірних ризиків для вищих навчальних закладів.

управління, вищий навчальний заклад, ризик, менеджери освіти.

1. Васильков Ю. В. Оценка рисков – актуальный вопрос современной инновационной деятельности образовательных учреждений / Ю. В. Васильков, Л. С. Гущина // Управление инновациями. Вестник ОрелГиет. – 2015. – №2 (32). – С. 34-39.
2. Мостенська Т. Ризик-менеджмент як інструмент управління господарським ризиком підприємства [Електронний ресурс] / Т. Л. Мостенська, Н. С. Скопенко // Вісник Запорізького національного університету. Економічні науки. – 2010. – № 3. – С. 72-79. – Режим доступу до журн. : http://dspace.nuft.edu.ua/jspui/handle/123456789/8856.
3. Старостіна А. О. Ризик-менеджмент : теорія та практика / А. О. Старостін, В. А. Кравченко. – К. : ІВЦ “Видавництво «Політехніка»”, 2004. – 200 с.
4. Тэпман Л. Н. Риски в экономике : [учеб. по- соб. для студ. вузов] / под ред. В. А. Швандара. – М. : ЮНИТИ, 2002. – 379 с.
5. Чернова Г. В. Практика управления рисками на уровне предприятия / Г. В. Чернова. – СПб. : Инт страхования, 2000. – 170 с.