Тодорова В. Г. Значення хореографічної підготовки у видах спорту зі складною координацією

// Наука і освіта.  2016.  №4. – 188-193.

Валентина Георгіївна Тодорова,
кандидат психологічних наук, доцент,
докторант Львівського державного університету фізичної культури,
вул. Костюшка, 11, м. Львів, Україна

ЗНАЧЕННЯ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ У ВИДАХ СПОРТУ ЗІ СКЛАДНОЮ КООРДИНАЦІЄЮ

У статті теоретично обґрунтовано використання хореографічної підготовки в складнокоординаційних видах спорту на основі результатів теоретико-методичних праць з цієї проблеми. Визначено, що хореографічна підготовка у видах спорту зі складною координацією базується на розвитку рухових здібностей, досягненні пластичності, підвищенні культури рухів відповідно до канонів класичного, народного і характерного танців.

хореографічна підготовка, види, засоби, методи, складнокоординаційні види спорту.

1. Аркаeв Л. Я. Как готовить чемпионов. Теория и технология подготовки гимнастов высшей квалификации / Л. Я. Аркаев, Н. Г. Сучилин. – М. : Физкультура и спорт, 2004. – 328 с.
2. Бернштейн H. A. О построении движений / H. A. Бернштейн. – М. : Медгиз, 1947. – 255 с.
3. Боген М. М. Физическое совершенство как основное понятие теории физической культуры / М. М. Боген // Теория и практика физической культуры, 1997. – № 5. – С. 18-21.
4. Боляк A. A. Модельні характеристики фізичної і технічної підготовленості спортсменок спортивної аеробіки на етапі попередньої підготовки : авто- реф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук 24.00.01 «Олімпійський і професійний спорт» / A. A. Боляк. – Харьков : ХДАФК, 2007. – 24 с.
5. Борисенко С. И. Повышение исполнительского мастерства гимнасток на основе совершенствования хореографической подготовки : дис. ... кандидата пед. наук: 13.00.04 / Борисенко Светлана Ивановна – СПб. : Санкт-Петербургская гос. акад. физ. культуры им. П. Ф. Лесгафта, 2000. – 215 с.
6. Булатова М. М. Теоретико-методичні аспекти реалізації функціональних резервів спортсменів вищої кваліфікації : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра. пед. наук : спец. 24.00.1 «Олімпійський і професійний спорт» / М. М. Булатова. – Київ : 1997. – 50 с.
7. Ваганова А. Я. Основы классического танца : учебник для вузов / А. Я. Ваганова. – СПб. : Лань, 2000. – 192 с.
8. Винер И. А. Подготовка высококвалифицированных спортсменок в художественной гимнастике : автореф. дис. на соискание наук степени канд. пед. наук : спец. 13.00.04 «Теория и методика физического воспитания, спортивной тренировки, оздоровительной и адаптивной физической культуры» / И. А. Винер. – СПб : С.-Петерб. гос. акад. физ. культуры им. П. Ф. Лесгафта, 2003. – 20 с.
9. Зайцева Г. А. Оздоровительная аэробика в высших учебных заведениях : учебник / Г. А. Зайцева, O. A. Медведева. – Москва : Физкультура и спорт, 2007. – 104 с.
10. Лисицкая Т. С. Хореография в гимнастике / Т. С. Лисицкая. – М. : Физкультура и спорт, 1985. – 176 с.
11. Морель Ф. Р. Хореография в спорте / Ф. Р. Морель. – М. : ФИС, 1971. – 110с.
12. Платонов В. Н. Система подготовки спортсменов в олимпийском спорте. Общая теория и ее практические приложения: [учебник для студ. высших учеб. заведений физ. воспитания и спорта] / В. Н. Платонов. – К. : Олимпийская литература, 2004. – 808 с.
13. Румба О. Г. Народно-характерная хореография в системе подготовки специалистов по гимнастике и танцам на паркете : дис. … кандидата. пед. наук: 13.00.04 / Румба Ольга Геннадьевна. – СПб : Санкт- Петербургская гос. акад. физ. культуры им. П. Ф. Лес- гафта, 2006. – 209 с.
14. Салямін Ю. М. Гімнастична термінологія: навч. посіб. / Ю. М. Салямін, І. А. Терещенко, С. П. Прокопюк, Т. М. Левчук. – Київ : Олимпийская література, 2010. – 144 с.
15. Сосина В. Ю. Хореография в гимнастике : учеб. пособие для студентов вузов / В. Ю. Сосина. – К. : Олимпийская литература, 2009. – 135 с.
16. Шипилина И. Хореография в спорте : учебник для студентов / И. Шипилина. – Ростов на Дону : Феникс, 2004. – 224 с.