Бачинська Н. В. Динаміка показників загальної і спеціальної фізичної підготовки акробатів у процесі багаторічного вдосконалення

// Наука і освіта.  2016.  №4. – 100-105.

Наталія Василівна Бачинська,
кандидат наук з фізичного виховання та спорту,
доцент кафедри фізичного виховання та спорту,
Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара,
просп. Гагаріна, 72, м. Дніпропетровськ, Україна

ДИНАМІКА ПОКАЗНИКІВ ЗАГАЛЬНОЇ І СПЕЦІАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ АКРОБАТІВ У ПРОЦЕСІ БАГАТОРІЧНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ

У статті проаналізовано дані наукового підходу до диференційованого розподілу засобів загальної і спеціальної фізичної підготовки в складнокоординаційних видах спорту. Отримані результати було модифіковано стосовно спортивної акробатики. Розроблено авторську модель співвідношення засобів загальної та спеціальної фізичної підготовки на етапах багаторічного вдосконалення з урахуванням амплуа спортсменів, фрагмент якої наведено на прикладі акробатичних змішаних пар.

спортивна акробатика, фізична підготовка, багаторічна підготовка, акробати.

1. Еремина Е. А. Критерии оценки соревновательных нагрузок и моделирование предсоревновательной подготовки акробатов высокой квалификации: дис. ... канд. пед. наук: 13.00.04. / Е. А. Еремина. – М., 2003. – 23 с.
2. Лебедев П. Н. Методика управления процессом освоения программного материала в парной акробатике на основе контроля и самоконтроля индивидуальных трудностей спортсменов: дисс. ... канд. пед. наук: 13.00.04 / П. Н. Лебедев. – Киров, 2009. – 195 с.
3. Малиновский С. К. Методика совершенствования специальной физической подготовки акробатов на этапе начальной спортивной специализации [Текст] / С. К. Малиновский: дис…канд. пед. наук. – Хабаровск, 2003. – 172 с.
4. Менхин Ю. В., Менхин А. В. Оздоровительная гимнастика: теория и методика / Ю. В. Менхин, А. В. Менхин. – Ростов н/Д: Феникс, 2002. – 384 с.
5. Набатникова М. Я. Взаимосвязь уровня разносторонней физической подготовленности и спортивных результатов у юных спортсменов / М. Я. Набатникова // Теория и практика физической культуры. – Москва, 1984. – № 10. – С. 27-28.
6. Пилюк Н. Н. Построение и реализация системы соревновательной деятельности акробатов высокой квалификации / Н. Н. Пилюк / [Электронный ре- сурс]: дис… доктора пед. наук: 13.00.04. – М: РГБ, 2003 (из фондов Российской государственной библиотеки). – С 4-10.
7. Платонов В. Н. Общая структура многолетнего спортивного совершенствования. Общая теория подготовки спортсменов в олимпийском спорте: учеб. пособие / В. Н. Платонов. – К.: Олимпийская литература, 2004. – С. 441-455.
8. Савчин С. Теоретико-методологические основы нормирования тренировочных нагрузок в спортивной гимнастике в процессе становления спортив- ного мастерства: дис... доктора наук по физ. воспитанию и спорту: 24.00.01 / С. Савчин. – К., 2000. – 427 с.