Федоренко С. А., Коваленко А. С. Особливості соціально-психологічної готовності призовників до військової служби

// Наука і освіта.  2016.  № 2-3.  174-178.

Світлана Анатоліївна Федоренко,
кандидат історичних наук, доцент кафедри психології, педагогіки та філософії,
Анна Сергіївна Коваленко,
студентка 5 курса напряму підготовки «Психологія»,
Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського,
вул. Першотравнева, 20, м. Кременчук, Україна

ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ПРИЗОВНИКІВ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ

У статті з’ясовано поняття «психологічна готовність до діяльності» та «соціально-психологічна готов- ність призовника»; проаналізовано рівень дослідження проблеми у сучасній науці; розглянуто особливості со- ціально-психологічної готовності призовників до строкової військової служби і військової служби за контрак- том; представлено результати емпіричного дослідження щодо вивчення готовності призовників до військової служби за контрактом у Збройних Силах України.

психологічна готовність до діяльності, соціально-психологічна готовність призовника, військова служба за контрактом, строкова військова служба, професійно-психологічний відбір.

1. Інструкція про організацію виконання Поло- ження про проходження громадянами України війсь- кової служби у Збройних Силах України, затвердже- ної наказом Міністра оборони України від 10 квітня 2009 року № 170, зареєстрованої в Міністерстві юсти- ції України 19 травня 2009 року за № 438/16454 (Ін- струкція про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служ- би у Збройних Силах України).
2. Лебедев А. В. Военная готовность государст- ва: философско-социологический анализ : дис. … канд. философ. наук / А. В. Лебедєв.– М., 1991–149 с.
3. Литвиненко Е. Теоретико-методологічні ос- нови психологічної підготовки воїнів / Е. Литвиненко // Прикордонник України. – 2001. – № 3. – С. 38-45.
4. Лутовшов В. И. Соотношение подготовки и готовности молодежи к защите Отечества (философс- ко-социогический анализ) : автореф. дис. …. канд. філос. наук / В. И. Лутовшов. – М., 1990. – 49 с.
5. Савчин М. В. Вікова психологія / М. В Сав- чин, Н. П Василенко. – К. : Академвидав, 2005 . – 360 с.
6. Санжаревский И. И. Профессиональная гото- вность военного летчика и ее формирование в авиа- ционном училище в современных условиях (социоло- гический анализ) : дис. …канд. социол. наук / И. И. Санжаревский. – М., 1995. – 184 с.
7. Томчук М. І. Соціально- психологічні про- блеми готовності учнів до служби в Збройних Силах України : дис... д-ра психол. наук : 19.00.07 / М. І. Томчук. – К., 1996. – 420с.