Білодід В. М. Практичні рекомендації щодо формування життєвої перспективи студентів через організацію освітнього середовища

// Наука і освіта.  2016.  № 2-3.  74-83.

Вікторія Михайлівна Білодід,
аспірант кафедри психології розвитку,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
пр. Глушкова, 2-а, м.Київ, Україна

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВОЇ ПЕРСПЕКТИВИ СТУДЕНТІВ ЧЕРЕЗ ОРГАНІЗАЦІЮ ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

На основі авторської концептуальної моделі та результатів емпіричних досліджень обґрунтовано про- блематику формування життєвої перспективи під час професійного навчання; запропоновано практичні ре- комендації щодо шляхів оптимізації життєвого проектування через організацію освітнього середовища, адре- совані адміністрації та викладачам вищих навчальних закладів

життєва перспектива, образ майбутнього, освітня соціалізація.

1. Бермус А. Г. Проблемы и перспективы реали- зации компетентностного подхода в образовании [Электорнный ресурс] / А. Г. Бермус. – Режим досту- па: www.eidos.ru/journal/2005/0910-12.html.
2. Зеер Э. Ф. Психология профессионального об- разования : учебное пособие / Э. Ф. Зеер. – Екатерин- бург, 2000. – 386 с.
3. Міхно К. О. Динаміка уявлень студентів- психологів про майбутню професію : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. психол. наук : спец 19.00.07 / К. О. Міхно. – К., 2008. – 19 с.
4. Пряжников Н. С. Психология труда и челове- ческого достоинства / Н. С. Пряжников, Е. Ю. Пряж- никова. – М. : Академия, 2005. – 216 с.
5. Радчук Г. К. Психологія аксіогенезу особисто- сті у контексті вищої професійної освіти : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра психол. наук: спец. 19.00.07 / Г. К. Радчук ; НААН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка . − К., 2011. − 41 с.
6. Свириденко Д. Б. Академічна мобільність: від- повідь на виклики глобалізації: монографія / Д. Б. Свириденко. − К. : Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2014. − 279 с.
7. Ходкинсон Дж. П. Компетентная организация : психологический анализ процесса стратегического менеджмента / Дж. П. Ходкинсон, П. Сперроу. – Х. : Гуманитарный Центр, 2007. – 392 с.
8. Чугаєва Н. Ю. Успішна соціалізація студентів ВНЗ як основна мета діяльності педагога-наставника / Н. Ю. Чугаєва // Актуальні проблеми психології: зб. наук. пр. – 2012. – Т. ХІІ, Вип. 14. – С. 284-291.
9. Шевченко Н. В. Вища освіта як механізм фор- мування кар'єрного ресурсу спеціаліста : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. соціол. наук : спеціальність 22.00.04 / Н. В. Шевченко; Харк. нац. ун-т внутр. справ. – Х., 2007. – 17 с.