Воронов О. І. Вплив феномену активності на якість управлінських рішень у сфері публічного управ- ління.

// Наука і освіта.  2016.  №11. – 5-10.

Олександр Ігоревич Воронов,
кандидат психологічних наук, доцент, докторант кафедри державного менеджменту,
Національна академія державного управління при Президентові України,
вул. Ежена Потьє, 20, м. Київ, Україна

ВПЛИВ ФЕНОМЕНУ АКТИВНОСТІ НА ЯКІСТЬ
УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ У СФЕРІ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ

Актуальність формування соціальної активності громадян розглядається в процесі становлення публічно- го управління в Україні. Метою дослідження визначено вплив феномену індивідуальної активності в сфері пуб- лічного управління на прийняття управлінських рішень. Під час дослідження використався аналітичний метод, анкетування державних службовців та методика діагностики особистості на мотивацію до успіху Т. Елерса. Наведено дані щодо проблематики підвищення індивідуальної активності в процесі прийняття рішень органа- ми публічного управління. Проаналізовано вплив мотивації державних службовців на їхню активність у проце- дурах прийняття управлінських рішень. Сформовано модель впливу феномену активності на прийняття рі- шень у сфері публічного управління. Напрямом подальших досліджень розглядається вивчення впливу індивідуа- льної активності державних службовців на прийняття ризикованих рішень

активність, прийняття рішень, публічне управління, соціальна активність, модель, мотивація.

1. Абульханова К. А. Время личности и время жизни / К. А. Абульханова, Т. Н. Березина. – СПб. : Алетейя, 2001. – 304 с.
2. Бернштейн Н. А. Физиология движений и активности / Н. А. Бернштейн; под. ред О. Г. Газенко. – М. : Наука, 1990. – 497 с.
3. Грабовська С. Соціальна активність в процесі соціалізації особистості / С. Грабовська, С. Чолій // Про- блеми загальної та педагогічної психології: збірник наукових праць Інституту психології ім. Г. С. Костюка АПН України. За ред. С. Д. Максименка. – Т. ХІІ, ч. 1. – К., 2010. – С. 171-181.
4. Гримак Л. П. Общение с собой: начала пси- хологии активности / Л. П. Гримак. – М. : Политиздат, 1991. – 320 с.
5. Голубева Э. А. Способности. Личность. Ин- дивидуальность / Э. А. Голубева. – Дубна : «Фе- никс+», 2005. – 512 с.
6. Карпов А. В. Проблема принятия решения в трудовой деятельности / А. В. Карпов // Психологиче- ский журнал. – 1993. – No 3. – С. 3-14.
7. Киреева З. А. Развитие личности в рамках пространственно-временной организации жизненного пути / З. А. Киреева // Вісник ОНУ ім. І. І. Мечникова. Психологія. – 2013. – Т. 18. – Вип. 22. – Ч. 2. – С. 68-73.
8. Ключарѐв В. А. Нейроэкономика: нейро- биология принятия решений/ В. А. Ключарѐв, А. М. Шмидс, А. Н. Шестакова // Экпериментальная психология. – 2011. – Т. 4. – No 2. – С. 14-35.
9. Костенок І. В. Особливості сучасної паради- гми публічного управління в Україні / І. В. Костенок // Менеджер. – 2014. – № 1(67). – С. 94-100.
10. Норт Д. Институты, институциональные изменения и функционирование экономики /Д. Норт. – М. : Фонд экономической книги «Начала», 1997. – 180 с.
11. Петровский В. А. Психология неадаптивной активности / В. А. Петровский. Российский открытый университет. – М. : ТОО «Горбунок», 1992. – 224 с.
12. Розанова В. А. Психология управления / В. А. Розанова. – М., 1999. – С. 105–106.
13. Чернета С. Соціальна активність особистос- ті як умова розвитку сучасного українського суспіль- ства / С. Чернета // Науковий вісник Східноєвропей- ського національного університету ім. Лесі Українки. Педагогічні науки. – 2015. – № 1. – С. 177-180.
14. Deci E. L. Intrinsic motivation and selfdetermination in human behavior / E. L. Deci, R. M. Ryan // Series: Perspectives in Social Psychology. – New York: Plenum, 1985. – ХVI. – 372 p.