Богданова І. М. Сутність підготовки майбутніх соціальних працівників до професійної діяльності в умовах рекреації

// Наука і освіта.  2016.  №10. – 58-63.

Інна Михайлівна Богданова,
доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри
соціальної педагогіки, психології і педагогічних інновацій,
Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського,
вул. Старопортофранківська, 26, м. Одеса, Україна

СУТНІСТЬ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ РЕКРЕАЦІЇ

Розуміння сутності сучасної підготовки, на наш погляд, забезпечується комплексом заходів, спрямованих на від- новлення, поповнення та вдосконалення особистісного та соціального потенціалу майбутніх фахівців соціальної сфери. Змістова складова підготовки реалізується за рахунок оновлення змісту навчальних дисциплін. Процесуальна складова – за рахунок оновлення змісту соціально-педагогічних практик із метою залучення студентів до розробки та впрова- дження індивідуальних навчально-дослідних завдань рекреаційного спрямування, особистісна – за рахунок розвитку і формування таких якостей як педагогічна інтуїція, змобілізованість, енергодійність.

складові підготовки, рекреація, рекреаційна діяльність.

1. Богданова І. М. Процес підготовки майбутніх фахівців соціономічної сфери / І. М. Богданова // Нау- ковий вісник Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського. – Випуск 1(108). – Серія: Педагогіка. – Одеса: ПНПУ імені К.Д. Ушинського, 2016. – С. 13-18.
2. Кокун О.М. Оптимізація адаптаційних мож- ливостей людини: психофіологічний аспект забезпе- чення діяльності: монографія / О. М. Кокун. – К.: Міненіум, 2004. – 265 с.
3. Мерлин В. С. Очерк интегрального исследо- вания индивидуальности / В. С. Мерлин. – М.: Педа- гогика, 1986. – 256 с.
4. Симоненко С. Н. Рекреационная психология детства: достижения и перпективы / С. Н. Симоненко, Е. Н. Грек, Е. В. Костюнина, И. В. Леженко // Наука і освіта. – №12, 2014. – С. 7-12.
5. Чебикін О. Я., Павлова І. Г. Становлення емоційної зрілості особистості: монографія / О. Я. Чебикін, І. Г. Павлова. – Одеса: Наукове видан- ня Південного наукового центру НАПН України, 2009. – 230 с.