Линенко А. Ф. Професійна ідентичність в контексті професійної підготовки майбутнього вчителя: теоретичний аспект дослідження

// Наука і освіта.  2016.  №1. – 72-76.

Алла Францівна Линенко,
доктор педагогічних наук, професор кафедри музично-інструментальної підготовки,
Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського,
вул. Фонтанська дорога, 4, м. Одеса, Україна

ПРОФЕСІЙНА ІДЕНТИЧНІСТЬ В КОНТЕКСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ ДОСЛІДЖЕННЯ

У статті розкрито феномени «ідентичність» та «професійна ідентичність» в розрізі їх трансформу- вання в систему підготовки майбутнього вчителя. Розглянуто різні наукові підходи до визначення сутності феномену «професійна ідентичність», представлено його компонентну структуру. Ключові слова: ідентичність, ідентифікація, професійна ідентичність, педагогічний ідеал, майбутній вчитель

1. Антонова И. В. Проблема личностной иден- тичности / И. В. Антонова // Вопросы психологии. – 1996. – №1. – С. 27-33.
2. Бахтин М. М. Автор и герой в эстетической де- ятельности / М. М. Бахтин. – М.: Наука, 1979. – 265 с.
3. Бех І. Д. Ідентифікація у вихованні та розвит- ку особистості / І. Д. Бех // Педагогіка і психологія. – 2013. – № 4. – С. 45-48.
4. Брюнинг В. Философская антропология. Исто- рические предпосылки и современное состояние / В. Брюнинг // Западная философия: итоги тысячелетия [Сост. Жамиашвили В.М.]. – Екатеринбург; Бишкек, 1997. – 212 с.
5. Веричева К. В. Проблема личностной идентич- ности в философии / К. В. Веричева // Вестник ЛГУ им. А.С.Пушкина. – Т.2. – 2010. – С. 53-60.
6. Гегель Г. Философия права / Г. Гегель. – М.: Мысль, 1990. – 524 с.
7. Енциклопедія освіти / Акад. пед. наук України, гол. ред. В. Г. Кремень. – К: Юрінком Інтер, 2008. – 1040 с.
8. Зеер Э. Ф. Психология профессий / Э. Ф. Зеер. – Екатеринбург: Деловая книга, 2003. – 149 с.
9. Локк Дж. Опыт о человеческом разумении / Дж. Локк // Соч.: в 3 т. – Т.1. – М: Мысль, 1985. – 621 с.
10. Мунье Э. Персонализм / Э. Мунье. – М: Изд- во Гуманит. лит-ры, 1992. – 591 с.
11. Педагогика: педагогические теории, системы, технологии / С. А. Смирнов, И. Б. Котов, Е. Н. Ши- янов и др. – М.: Академия, 1999. – 512 с.
12. Хабермас Ю. Моральное сознание и комму- никативное действие / Ю. Хабермас. – С-Пб: «Наука», 2001. – 382 с.
13. Erickson E.H. Identity and the life cycle: Selected papers / E. H. Erickson // Psychological Issue Monograph Series. – 1 (No.1). – New York: International Universities Press, 1959. – 266 p.