Федорова О. А. Організація контролю сформованості аудитивних умінь іноземних слухачів підготовчого відділення в процесі вивчення української мови

// Наука і освіта.  2015.  №9. –190-196.

Олександра Анатоліївна Федорова,
аспірант, Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника,
вул. Шевченка 57, м. Івано-Франківськ, Україна,

ОРГАНІЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ СФОРМОВАНОСТІ АУДИТИВНИХ УМІНЬ ІНОЗЕМНИХ СЛУХАЧІВ ПІДГОТОВЧОГО ВІДДІЛЕННЯ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

У статті розглянуто форми, види та методи перевірки рівня сформованості аудитивних умінь інокомунікантів у процесі вивчення української мови на підготовчому факультеті ВНЗ. Виокремлено мовленнєві та немовленнєві способи контролю рівня розуміння аудіотексту.

аудитивні вміння, кінцеві цілі, вид контролю, тестування,іноземні слухачі підготовчого відділення.

1.Булах I. Є., Шило I. М. Мотивацiя навчання i валiдизацiя оцiнювання рiвня знань / I. Є. Булах, I. М. Шило // Педагогiка i психологiя. Вiсник АПН. – 1996. – №3. – С. 125-129.
2.Загальноосвітній стандарт з української мови як іноземної (рівні: А1, А2; В 1, В 2; С1) / Укл : Ніко- лаєва Н. С., Бондарєва Н. О., Дем’янюк А. А., Шевче- нко М. В., Овдіюк В. В., Якубовська М. Ю. – [Елект- ронний ресурс]. – Режим доступу : http://old.mon.gov.ua/ua/activity/education/1410876247/.
3.Коккота В. А. Лингводидактическое тестиро- вание / В. А. Коккота. – М., 1989.
4.Кочан І. М., Захлюпана Н. М. Словник- довідник із методики викладання української мови / І. М. Кочан, Н. М. Захлюпана. – Львів, 2005. – 306 с.
5.Методика обучения иностранным языкам в средней школе / Н. И. Гез, М. В. Ляховицкий, А. А. Миролюбов и др. – М. : Высш. школа, 1982. – 373 с.
6.Мусницкая Е. В. Контроль в обучении иност- ранным языкам: 100 вопросов к себе и учебнику / Е. В. Мусницкая. М. : Дом педагогики, 1996. – 192 с.
7.Ніколаєва С. Ю., Петращук О. П. Тестовий ко- нтроль лексичних навичок аудіювання (англійська мова) / С. Ю. Ніколаєва, О. П. Петращук. – К. : ЛЕН- ВІТ, 1997. – 91 c.
8.Раппопорт И. А. Тесты в обучении иностранным языкам в средней школе : пособие для учителей / И. А. Ра- ппопорт, Р. Сельг, И. Соттер. Таллин, 1987. – 125 с.
9.Рогова Г. В. Методика обучения иностранным языкам в средней школе / Г. В. Рогова, Ф. М. Рабинович, Т. Е. Сахарова. – М. : Просвещение, 1991. – 287 с.
10. Смирнова Л. П. Уровни понимания иноязыч- ных речевых сообщений на слух и способы контроля их сформированности / Л. П. Смирнова // Теоретичес- кие и экспериментальные исследования в области обучения иноязычной речевой деятельности : Сбор- ник научных трудов МГПИИЯ им. М. Тoреза. – М., 1991. – С. 204-226.