Пальшкова І. О. Особливості формування емоційної культури майбутніх учителів початкової школи

// Наука і освіта.  2015.  №9. –151-15.

Ірина Олександрівна Пальшкова,
доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогічних технологій початкової освіти,
Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського,
вул. Олександра Невського, 39, м. Одеса, Україна

ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЕМОЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

У статті визначено особливості та педагогічні умови формування емоційної культури майбутніх учителів по- чаткової школи, а також різні підходи до з’ясування педагогічних умов ефективності навчально-виховного процесу в системі вищої освіти. Диференційовано такі педагогічні умови: емоціогенна спрямованість змісту навчальних ди- сциплін, залучення студентів до активної творчої діяльності, в тому числі проектної

емоційна культура, майбутні вчителі початкової школи, педагогічні умови, емоціогенна ситуація, емоційна сфера, емпатія.

1. Макаренко А. С. Педагогическая поэма / А. С. Макаренко ; сост., вступ. ст., примеч., коммент. С. С. Невская. – М. : ИТРК, 2003. – 736 с.
2. Носенко Е. Л. Емоційний інтелект: концептуаліза- ція феномену, основні функції / Е. Л. Носенко, Н. В. Коврига ; Дніпропетровський національний ун-т. – К. : Вища школа, 2003. – 126 с.
3. Перепечина Г. В. Эмпатия – профессионально ва- жное качество тележурналиста / Г. В. Перепечина // Вест- ник Московского университета. – Сер. 10, Журналистика. – 1998. – № 5. – С. 12–25.
4. Сергеев И. С. Как организовать проектную деяте- льность учащихся : практическое пособие для работников общеобразовательных учреждений / И. С. Сергеев. – 2-е изд., испр. и доп. – М. : АРКТИ, 2005. – 80 с. – (Метод. биб-ка).
5. Сухомлинский В. А. Сто советов учителю / В. А. Сухомлинский. – М. : Изд-во Академии педагогиче- ских наук РРФСР, 1961. – 658 с.
6. Якобсон П. М. Почему надо воспитывать чувства у детей / П. М. Якобсон. – М. : Просвещение, 1954. – 74 с.
7. Якобсон П. М. Эмоциональная жизнь школьника : психологический очерк / П. М. Якобсон ; АПН СССР. Ин- т психологии. – М. : Просвещение, 1966. – 292 с.