Балюк А. С. Особливості підготовки майбутніх магістрів гуманітарних спеціальностей до організації науково-дослідної діяльності

// Наука і освіта.  2015.  №9. – 7-11.

Анна Сергеевна Балюк,
соискатель кафедры педагогики,
Анна Сергеевна Балюк, соискатель кафедры педагогики, преподаватель кафедры западных и восточных языков и методики их обучения, Южноукраинский национальный педагогический университет имени К. Д. Ушинского, ул. Старопортофранковская, 26, г. Одесса, Украинапреподаватель кафедры западных и восточных языков и методики их обучения,
Южноукраинский национальный педагогический университет имени К. Д. Ушинского,
ул. Старопортофранковская, 26, г. Одесса, Украина

ОСОБЕННОСТИ ПОДГОТОВКИ БУДУЩИХ МАГИСТРОВ ГУМАНИТАРНЫХ СПЕЦИАЛЬНОСТЕЙ К ОРГАНИЗАЦИИ НАУЧНО-ИССЛЕДОВАТЕЛЬСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ

У статті розкривається сутність науково-дослідної діяльності, зміст поняття та основні вимоги до освітньо- кваліфікаційного рівня «магістр». Представлено класифікацію наук, що виділяє науки про природознавство та культуру – гуманітарні науки. Подано приклади основних форм науково-дослідної роботи майбутніх магістрів гуманітарних спеціальностей. Описано основні вимоги та завдання визначених видів діяльності.

майбутні магістри, гуманітарні спеціальності, науково-дослідна робота, наукова стаття, магістерська кваліфікаційна робота.

1. Берко А. Ю. Організація наукових досліджень, написання та захист магістерської дисертації: навчальний посібник / А. Ю. Берко, Є. В. Буров, О. М. Верес, А. В. Катренко, П. О. Кравець, Ю. В. Нікольський, В. В. Пасічник. – Львів: «Новий Світ – 2000», 2010. – 282 с.
2. Босенко А. І., Вержиховська О. М., Гаврилов О. В., Гурський В. А. Науково-дослідна діяльність в галузі освіти: навчально-методичний посібник / А. І. Босенко, О. М. Вержиховська, О. В. Гаврилов, В. А. Гурський; за ред. П. Д. Птахтія. – Камянец- Подільський: ПП «Медобори-2006», 2014. – 160 с.
3. Закон України «Про вищу освіту» : прийнятий 01.07.2014 №1556-VII [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1556-18
4. Сомбаманія Г. М. Формування науково- дослідницької культури майбутніх магістрів в умовах ступеневої освіти: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук : спец. 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» / Г. М. Сомбаманія. – Ялта, 2010. – 22 с.