Трофімов А. Ю., Трофімова Д. О. Кроскультурне дослідження особливостей становлення спонтанності особистості.

// Наука і освіта.  2016.  №9. – 182-187.

Андрій Юрійович Трофімов

кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології розвитку,

Дар’я Олександрівна Трофімова

кандидат психологічних наук,

Київський національний університет ім. Т. Шевченка,

вул. Володимирська, 60, м. Київ, Україна

КРОСКУЛЬТУРНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ СТАНОВЛЕННЯ СПОНТАННОСТІ ОСОБИСТОСТІ

У роботі уточнюються уявлення про зміст поняття спонтанності як властивості особистості, що залежить від її індивідних, індивідуально-особистісних та соціально-культурних чинників; конкретизовано особливості взаємозв’язку такої якості людини та інших її особистісних властивостей, а також виявлено залежність своєрідності проявів спонтанності особи від особливостей соціально-культурного контексту її існування.

спонтанність, креативність, суб’єктивний контроль, кроскультурне дослідження.

1.Дорофеев Д. Ю. Бог и свобода, гуманизм и вера: Эразм Роттердамский и Мартин Лютер о воле и предопределении / Д. Ю. Дорофеев, М. Р. Зобова, С. А. Чернов // Вестн. Гуманитар. факультета С.–Петерб. гос. ун–та телекоммуникаций. –2005. –No 2.–C. 234-259.

2.Кант И. Критика практического разума / И. Кант. –СПб.: Наука, 1995. –291 с.

3.Морено Я. Театр спонтанности / Я.Морено/ Пер. с англ. С.Инкин; под ред. В. В.Макарова, Б. И.Хасана. –Красноярск: Ф. Ментал. здоровья, 1993. –125 с.

4.Налимов В. В. Спонтанность сознания / В. В. Налимов. –М.–1989. –289 с.

5.Фромм Э. Бегство от свободы / Э. Фромм. –М.: АСТ, 2009. –288 с.

6.Lowen A. Pleasure: A Creative Approach to Life / A. Lowen. –The Alexander Lowen Foundation, 2013. –273 р