О. В. Порада, ДО ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО РИНКУ ПРАЦІ ВИПУСКНИКІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ.

// Наука і освіта.  2016.  №8. – 138-142.

Оксана Володимирівна Порада,
старший викладач кафедри управління фізичною культурою та спортом,
Запорізький національний технічний університет,
вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна

ДО ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО РИНКУ ПРАЦІ ВИПУСКНИКІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

У статті узагальнено результати досліджень у напрямку сучасного ринку праці випускників вищих навча- льних закладів, а саме окреслено реалії вільного ринку праці, освітлено критерії відбору кандидатів під час працевлаштування, досліджено наслідки довготривалого безробіття серед випускників вишів, проаналізовано доробок з питань адаптації та конкурентоспроможності випускників вищих навчальних закладів на ринку праці, визначено аспекти ринку праці випускників, які підпадають під компетентність вищих навчальних за- кладів.

працевлаштування випускників, ринок праці, конкурентоспроможність випускників ВНЗ, фахова підготовка, критерії відбору кандидатів.

1. Коробчук Т. І. Формування та регулювання ринку праці фахівців з вищою освітою в економіці України: дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.02.03 – «Організація управління, пла- нування та регулювання економікою» / Т. І. Короб- чук. – Київ, 2006. – 170 с.
2. Вишневская Л. А. Формирвание системы тру- доустройства выпускников высших учебных заведе- ний в переходной экономике: дис. на получение науч. степени канд. екон. наук: спец. 08.00.05– «Экономика и управление народным хозяйством» / Л. А. Вишнев- ская. – Санкт-Петербург, 2001. – 232 с.
3. Карпец В. А. Трудоустройство выпускников вузов как социальный процесс: дис. на получение науч. степени канд. соц. наук: спец. 22.00.04 – «Соци- альная структура, социальные институты и процессы» / В. А. Карпец. – Саратов, 2006. – 154 с.
4. Разумова Т. О. Выпускники высших учебных заведений на рынке труда: дис. на получение науч. степени доктора. екон. наук: спец. 08.00.05 – «Эконо- мика и управление народным хозяйством: теория управления экономическими системами» / Т. О. Разу- мова. – Екатеринбург, 2009. – 443 с.
5. Тамиров К. А. Адаптация выпускников вузов на рынке труда : дис. на получение науч. степени канд. екон. наук: спец. 08.00.05– «Экономика и управление народным хозяйством» / К. А. Тамиров. – Москва, 2001. – 149 с.
6. Стеблюк Н. Ф. Підготовка фахівців з вищою освітою в умовах підвищення значущості знаннєвого ресурсу [Електронний ресурс]: Електронне наукове фахове видання «Ефективна економіка» 2010. – Ре- жим доступу: www.economy.nayka.com.ua
7. Борисова О. В. Конкурентоспособность выпус- кников высших учебных заведений на рынке труда: дис. на получение науч. степени канд. екон. наук: спец. 08.00.05– «Экономика и управление народным хозяйством» / О. В. Борисова. – Омск, 2009. – 136 с.
8. Скачкова Л. С. Адаптационное поведение мо- лодых специалистов на рынке труда: концепция, фак- торы, инструментарий: дис. на получение науч. сте- пени канд. екон. наук: спец. 08.00.05– «Экономика и управление народным хозяйством» / Л. С. Скачкова. – Ростов-на-Дону, 2011. – 189 с