Білоус Р. М., Бєлова А. В. Психологічні особливості соціального інтелекту в юнацькому віці.

// Наука і освіта.  2016.  №7. – 11-15.

Руслана Миколаївна Білоус,
кандидат психологічних наук,
доцент кафедри психології, педагогіки та філософії,
Альона Валеріївна Бєлова,
студентка 4 курсу напрямку підготовки «Психологія»,
Кременчуцький національний університет імені М. Остроградського,
вул. Першотравнева, 20, м. Кременчук, Україна

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

У статті представлено теоретичні дослідження вітчизняних та зарубіжних науковців щодо становлення со- ціального інтелекту в онтогенезі. Розкрито основні особливості та зміст поняття «соціальний інтелект». Подано емпіричне дослідження компонентів соціального інтелекту студентів та учнів, описано їх відмінності.

соціальна діяльність, соціальна інформація, спілкування, соціальний інтелект

1. Ананьев Б. Г. К психофизиологии студенче- ского возраста / Б. Г. Ананьев // Современные психо- лого-педагогические проблемы высшей школы. – 1974. – № 2. – С. 3-15.
2. Куницына В. Н. Межличностное общение: учебник для вузов / В. Н. Куницына, Н. В. Казарино- ва, В. М. Погольша. – СПб.: «Питер», 2003. – 544 с.
3. Ляховець Л. О. Вікові особливості соціально- го інтелекту / Л. О. Ляховець // Вісник Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. – 2015. – № 126 (Т. 1). – С. 102-106.
4. Ляховець Л. О. Соціальний інтелект: поняття, функції, структура / Л. О. Ляховець // Вісник Чернігівсь- кого національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. – 2013. – № 114 (Т. 1.) – С. 128-134.
5. Михайлова Е. С. Социальный интеллект. Концепции, модели, диагностика / Е. С. Михайлова. – СПб. : С.-Петерб., 2007. – 266 с.