Яворська Г. Х. Методика формування базових компетентностей майбутніх правознавців

// Наука і освіта.  2016.  №4. – 84-89.

Галина Харлампіївна Яворська,
доктор педагогічних наук,
професор кафедри загальногуманітарних дисциплін,
Міжнародний гуманітарний університет,
вул. Фонтанська дорога, 33, м. Одеса, Україна

МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ БАЗОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ПРАВОЗНАВЦІВ

Авторка статті, розкриваючи методику формування базових компетентностей майбутніх юристів (форми, методи, засоби), визначає найбільш ефективні підходи (герменевтичний, компетентнісний) до реалізації означеної проблеми, розмежовує діяльність студентів-майбутніх юристів на навчальну, навчально-професійну і квазіпрофесійну.

компетентності, базові компетентності, юристи-правознавці, підходи (герменевтичний, компетентнісний), діяльність (навчальна, навчально-професійна і квазіпрофесійна).

1.Вербицкий А. А. Психолого-педагогические особенности контекстного обучения / А. А. Вербицкий. – М. : Знание, 1987. – 124 с.
2.Ильязова М. Д. Компетентностный подход к результатам высшего образования: анализ, сущность, реализация / М. Д. Ильязова. – Астрахань : Изд-во АГТУ, 2006. – С. 72.
3.Новиков А. М. Методология учебной деятельности / А. М. Новиков. – М. : Эгвес, 2005. – 176 с.
4.Сатохіна Н. І. Розуміння у здійсненні права : герменевтичний вимір : дис… кандидата юрид. наук : 12.00.12 / Н. І. Сатохіна. – Х., 2010. – 185 с.
5. Леви Э. Х. Введение в правовое мышление / Э. Х. Леви. – М. : Наука, 1995.– 115с.
6.Яворська Г. Х. Педагогіка для правників : навчальний посібник / Г. Х. Яворська. – К. : Знання, 2005. – 325 с.
7. Положення про Координаційну раду молодих юристів України : Наказ Міністерства юстиції України від 27.09.2007 № 835/5 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show.