Мишко Н. М. Дослідження психологічної готовності до професійної діяльності майбутніх психологів, які здобувають другу вищу освіту

// Наука і освіта.  2016.  № 2-3.  149-155.

Надія Мирославівна Мишко,
асистент кафедри психології,
Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка,
вул. Остроградського, 2, м. Полтава, Україна

ДОСЛІДЖЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ, ЯКІ ЗДОБУВАЮТЬ ДРУГУ ВИЩУ ОСВІТУ

У статті розкриваються сутнісні особливості психологічних категорій «готовність» та «психологічна готовність до професійної діяльності». Розглядаються основні наукові дослідження з питань психологічної готовності до професійної діяльності. Охарактеризовано структуру психологічної готовності до професійної діяльності. Описуються результати дослідження психологічної готовності до професійної діяльності майбу- тніх психологів, які здобувають другу вищу освіту.

психологічна готовність, структура професійної готовності, майбутній психолог, друга вища освіта.

1.Асмолов А. Г. Психология личности: Учебник / А. Г. Асмолов. – М.: Изд-во МГУ, 1990. – 367 с.
2.Балл Г. О. Формування готовності до профе- сійної праці у контексті гуманізації освіти / Г. О. Балл, П. С. Перепелиця // Психологічні аспекти гуманізації освіти. Книга для педагога; за ред. Г.О.Балла. – Київ-Рівне, 1996.
3.Дьяченко М. И. Психологические проблемы готовности к деятельности / М. И. Дьяченко, Л. А. Кандыбович – Минск: Изд-во БГУ.1976. – 176 с.
4.Климов Е. А. Психология профессионального са- моопределения / Е. А. Климов – Р.-на-Дону, 1996. – 512 с.
5.Ковалев Г. А. Механизмы и эффекты процессов активного социального обучения / Г. А. Ковалев // Вопросы психологии межличностного познания и об- щения. – Красноград: Куб. гос. ун-т, 1983. – С.127-135.
6.Кондрашова Л. В. Високим інтелектом і майс- терністю / Л. В. Кондрашова // Рідна школа. – 1993. – №11-12. – С. 157-158.
7.Крутецкий В. А. Основы педагогической пси- хологии./ В.А. Крутецкий. – М.: Просвещение, 1972. – 255 с.
8.Левченко М.В. Психологические способности готовности абитуриентов к учению в педагогическом вузе: Автореф. дис. канд. психол.наук / М. В. Левченко. – Киев, 1976. – 27 с.
9.Санникова О. П. Психологические контуры личности: форма и содержание / О. П. Санникова // Актуальні проблеми соціальної психології та педагогіки: матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. «Тенденції розвитку психології в Україні: історія та сучасність». – К.: Либідь, 2006. – С. 105-115.
10. Седих К. В. Психологія взаємодії систем: Сім’я та освітні інституції / К. В. Седих. – Полтава: Довкілля-К, 2008. – 228 с.