Магдисюк Л. І. Діагностика психологічної готовності до виходу на пенсію осіб пізньої зрілості

// Наука і освіта.  2016.  № 2-3.  144-149.

Людмила Іванівна Магдисюк,
викладач кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності,
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки,
вул. Потапова 9, м. Луцьк, Україна

ДІАГНОСТИКА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО ВИХОДУ НА ПЕНСІЮ ОСІБ ПІЗНЬОЇ ЗРІЛОСТІ

У статті розкривається процедура та методика проведення напівструктурованого інтерв’ю при дослідженні психологічної готовності осіб пізньої зрілості до виходу на пенсію. Представлено правила складання запитань при розробці напівструктурованого інтерв’ю, приклади основних запитань при роботі з особами пізньої зрілості. Описано основні етапи, завдання та вимоги щодо проведення та організації напівструктурованого інтерв’ю у фокус-групах.

напівструктуроване інтерв’ю, психологічна готовність, групове інтерв’ю, зрілість, фокус-група, діагностика.

1. Бодалев А. А. О предмете акмеологии / А. А. Бо- далев // Психологический журнал. – 1993. –Т.4. – №5.
2. Бурлачук Л. Ф. Психодиагностика : учебник для вузов / Л. Ф. Бурлачук. – Санкт-Петербург : Питер, 2003. – 351 с.
3. Бурлачук Л. Ф. Словарь-справочник по психо- диагностике / Л. Ф. Бурлачук, С. М. Морозов. – Санкт- Петербург : Питер, 2004. – 520 с. – (Серия «Мастера психологии»).
4. Магдисюк Л. І. Розробка та апробація авторсь- кої методики дослідження психологічної готовності до виходу на пенсію / Л. І. Магдисюк // Теоретичні і прикладні проблеми психології : зб. наук. пр. / за ред. Н. Є. Завацької. – Сєвєродонецьк. 2015. – № 3 (38). – С. 248-256.