Герасіна С. В. Методи підтримки працездатності і стресостійкості ділової людини

// Наука і освіта.  2016.  № 2-3.  115-121.

Світлана Вікторівна Герасіна,
кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології,
ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»,
вул. Сухомлинського, 30, м. Переяслав-Хмельницький, Україна

МЕТОДИ ПІДТРИМКИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ І СТРЕСОСТІЙКОСТІ ДІЛОВОЇ ЛЮДИНИ

У статті проаналізовано стресогенні причини-фактори діяльності сучасної ділової людини, яка зорієнтована на високопрофесійне й добросовісне виконання фахових зобов’язань; розкрито негативні психоемоційні детермінанти, що ґрунтуються на соціоекономічній кризі; розглянуто поняття «стресостійкість» як інтегральну властивість суб’єкта; актуалізовано проблему тайм-менеджменту, що спричиняє ділову активність у режимі цейтноту; визначено психологічні методи стресостійкості й підвищення працездатності суб’єкта

ділова людина, стресогенність, методи нівелювання стресу, стресостійкість, працездатність.

1.Боднар А. Я. Психологічні особливості стресостійкості представників стресогенних професій / А. Я. Боднар, Н. Г. Макаренко // Наукові записки На- УКМА: педагогічні, психологічні науки та соціальна робота. – 2013. – Т. 149. – С. 49-57.
2.Мельник Ш. Стрессоустойчивость. Как сохра- нять спокойствие и эффективность в любых ситуациях / Ш. Мельник. – М. – Из-во «Манн, Иванов и Фербер». – 2014. – 256 с.
3.Пілецький В. І. Копінг-стратегії поведінки особистості в стресових ситуаціях / В. І. Пілецький // Збірник наукових праць: філософія, соціологія, психологія. – 2014. – Вип. 19(1). – С. 185-194.
4.Ткаченко И. В. Тайм-менеджмент. Искусство управлять своим временем [текст] / И. В. Ткаченко. – Харьков: Аргумент Принт: Виват, 2014. – 218 с.
5.Щербатых Ю. В. Психология стресса и его кор- рекция [учеб. пособ.] / Ю. В. Щербатых – СПб.: Питер, 2006. – 256 с.