Яновський А. О. Культура безпечного використання майбутніми вчителями інформаційного середовища

// Наука і освіта.  2016.  №10. – 63-69.

Анатолій Олександрович Яновський,
кандидат педагогічних наук, доцент кафедри
соціальної педагогіки, психології та педагогічних інновацій,
Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського,
вул. Старопортофранківська, 26, м. Одеса, Україна

КУЛЬТУРА БЕЗПЕЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ МАЙБУТНІМИ ВЧИТЕЛЯМИ ІНФОРМАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА

У статті розглядається проблема безпеки майбутніх учителів під час використання інформаційного се- редовища, особливості інформаційної культури, електронної культури, медіакультури, їх можливості щодо зниження негативного впливу інформаційного середовища на майбутніх учителів, ризики, з якими вони стика- ються під час використання інформаційного середовища.

культура, інформаційна безпека, інформаційне середовище, інформаційна культура, ме- діакультура, майбутні вчителі.

1. Великий тлумачний словник сучасної ук- раїнської мови / голов. ред. В. Т. Бусел. – К.; Ірпінь: ВТФ «Перун», 2005. – 1728 с.
2. Голубєв В. О. Розслідування комп’ютерних злочинів [монографія] / В. О. Голубєв. – Запоріжжя: «ЗІДМУ», 2003 – 296 с.
3. Гендина Н. И. Формирование информацион- ной культуры личности в библиотеках и образова- тельных учреждениях / Н. И. Гендина, Н. И. Колкова, И. Л. Скипор, Г. А. Стародубова. – М. : Школьная библиотека, 2002. – 288 с.
4. Дултанова А.Н. Информационная культура личности: [учебно-методическое пособие] / А.Н. Дул- танова, Н.Б. Зиновьева. – М. : Либерея-Бибинформ, 2007. – 176 с.
5. Коджаспирова Г. М. Словарь по педагогике / Г. М. Коджаспирова, А. Ю. Коджаспиров. – М. : ИКЦ «МарТ»; Ростов н/Д: Издательский центр «МарТ», 2005. – 448 с.
6. Коломієць А. М. Основи інформаційної культури майбутнього вчителя: [Навчально- методичний посібник] / А. М. Коломієць, І. М. Лап- шина, В. С. Білоус. – Вінниця: ВДПУ, 2006. – 88 с.
7. Колин К. К. Информация и культура. Введе- ние в информационную культурологию / К. К. Колин, А. Д. Урсул. – М.: Изд-во «Стратегические приорите- ты», 2015. – 288 с.
8. Кириллова Н. Б. Медиакультура: от модерна к постмодерну / Н. Б. Кириллова. 2-e изд.; перераб. и доп. – М. : Академический Проект, 2006. – 448 с.
9. Межуев В. М. Идея культуры. Очерки по фи- лософии культуры / В. М. Межуев. – М. : Универси- тетская книга, 2012. – 406 с.
10. Моль А. Социодинамика культуры: Пер. с фр. / А. Моль / Предисл. Б. В. Бирюкова. Изд. 3-е. – М.: Издательство ЛКИ, 2008. – 416 с.
11. Островерхова Н. М. Методологія формування технологічної культури керівника загальноосвітнього навчального закладу: [монографія] / Н. М. Островерхова – К.: Педагогічна думка, 2012 – 136 с.
12. Яновський А. О. Ризики, з якими стикаються майбутні вчителі під час використання інформаційно- го середовища / А. О. Яновський // Науковий вісник Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського: зб. наук. пр. – 2014. – № 5-6. – С.71-77.
13. Тіщенко Л. М. Культура педагога: [монографія] / Л. М. Тіщенко, С. О. Завєтний, С. М. Пазиніч, О. С. Пономарьов. – Харків: «Міськдрук», ХНТУСГ ім. П. Василенка, 2015. – 320 с.
14. Философия культуры / Под ред. М. С. Кагана, Ю. В. Перова, В. В. Прозерского, Э. П. Юровской — СПб: Издательство «Лань», 1998. – 448 с.