Нестеренко В. В. Проблема виховання у дошкільників навичок здорового способу життя

// Наука і освіта.  2015.  №9. –138-143.

Вікторія Володимирівна Нестеренко,
доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної педагогіки,
Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д.Ушинського,
вул. Ніщинського, 1, м. Одеса, Україна

ПРОБЛЕМА ВИХОВАННЯ У ДОШКІЛЬНИКІВ НАВИЧОК ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

У статті проаналізовано стан проблеми виховання у дошкільників навичок здорового способу життя. На- голошено, що сьогодні здоров’я потрібно не стільки повертати, скільки змалку виховувати у кожної людини усталені звички і потребу здорового способу життя. Констатовано, що виховання навичок здорового способу життя пов’язують із навчальним предметом – валеологією, який покликаний готувати до життя, виховувати необхідність піклуватися про своє власне здоров’я, здоров’я інших та здоров’я майбутнього покоління.

здоров’я, здоровий спосіб життя, валеологія, дошкільники, дошкільний навчальний заклад.

1.Базовий компонент дошкільної освіти України : науковий керівник : А. М. Богуш. – К. : Видавницт- во, 2012. – 26 с.
2.Бойченко Т., Колотій Н., Царенко А., та ін. Ба- тькам про валеологію : [посіб. для батьків старшокла- сників] / Т. Бойченко, Н. Колотій, А. Царенко, та ін. – К. : Прем’єр-Медіа, 2000. – 152 с.
3.Валеологія : [уч.-восп. программа] / Луганский институт последипломного образования, лаборатория «Природное развитие человека». Луганск, 1995. – 23 с. 4.Денисенко Н. Ф. Впровадження програми з ва- леології / Н. Ф. Денисенко // Дошкільне виховання. – 1998. – № 9. – С. 7-8.