Наталія Нестеренко ЕМПІРИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ МОТИВАЦІЙНОГО КОМПОНЕНТА УПРАВЛІНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ СЕРЖАНТІВ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ CИЛ УКРАЇНИ

// Наука і освіта.  2023.  №3. – 45-54.

Наталія Нестеренко,
майор, ад’юнкт кафедри внутрішніх комунікацій,
Національний університет оборони України,
просп. Повітрофлотський, 28, м. Київ, Україна,
ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-4330-080X

У статті узагальнено особливості мотиваційного компонента управлінської культури сержантів СВ ЗС України на основі визначення основних чинників, які стимулюють сержантів до управлінської діяльності. Політичні і суспільні зміни, імплементація стандартів країн – членів НАТО, які нині тривають у нашій державі, безпосередньо впливають на розвиток Збройних cил України. Захист національної безпеки України, її територіальної цілісності та суверенітету, нові тенденції у розвитку збройної боротьби в умовах широкомасштабної агресії з боку Росії висувають високі вимоги до професійної підготовленості сержанта як ключового суб’єкта військово-професійної діяльності. Досвід бойових дій показує, що сержант перебуває у центрі кола військової організації (підрозділу), саме на ньому зосереджена увага підпорядкованого особового складу. Відповідність сержанта сучасним вимогам військової професії потребує постійного професійного, інтелектуального, морального, комунікативного розвитку. Отже, сержанти зі стажем військової служби понад 5 років більше мотивовані до успіху, демонструють стабільність і передбачуваність мотивації, ніж сержанти зі стажем військової служби до 5 років. Також виявлено, що сержанти з більшим досвідом військової служби більш мотивовані до успіху та менш схильні до уникнення невдач.

сержант, військовослужбовець, військова служба, мотивація, управлінська культура, мотиваційний компонент, сержант, Сухопутні війська, Збройні cили України.

1. Апальков В.В. Психологічні механізми регуляції поведінки військовополонених засобами символічної мімікрії : дис. … канд. псих. наук : 19.00.09. Київ, 2023. 248 с.
2. Борисюк О.М. Психологічні особливості розвитку управлінської компетентності у майбутніх офіцерів Національної поліції України : дис. … канд. псих. наук : 19.00.09. Київ, 2017. 244 с.
3. Барко В.І. Теоретико-психологічні засади управління персоналом органів внутрішніх справ : дис. … канд. псих. наук : 19.00.06. Київ, 2004. 435 с.
4. Карпенко З. Аксіологічна психологія особистості : монографія. 2-ге вид., перероб., доповн. Івано-Франківськ, 2018. 720 с.
5. Кириченко А.В. Психологічна готовність військовослужбовців Десантно-штурмових військ Збройних сил України до діяльності в бойових умовах : дис. … канд. псих. наук : 19.00.09. Київ, 2023. 220 с.
6. Мацевко Т.М. Психологічні особливості розвитку управлінської компетентності майбутніх магістрів військового профілю : дис. … канд. псих. наук : 19.00.09. Київ, 2007. 220 с.
7. Лефтеров В.О. Особистісно-професійний розвиток фахівців екстремальних видів діяльності : дис. … д-ра наук : 19.00.09. Харків, 2008. 428 с.
8. Юркова О.І. Розвиток психологічної готовності військовослужбовців танкових підрозділів до виконання бойових завдань : дис. … канд. псих. наук : 19.00.09. Київ, 2023. 220 с.