І. О. Павленко, ФОРМУВАННЯ ВАЛЕОЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ АДАПТАЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ У ВНЗ.

// Наука і освіта.  2016.  №8. – 122-126.

Інна Олександрівна Павленко,
кандидат педагогічних наук,
викладач кафедри спортивних дисциплін та фізичного виховання,
Сумський державний університет імені А. С. Макаренка,
вул. Роменська, 87, м. Суми, Україна

У статті висвітлено теоретичне обґрунтування та розробку методичного забезпечення формування валео- логічного мислення студентів вищих педагогічних навчальних закладів у процесі професійної підготовки. На основі здійсненого теоретичного аналізу розроблено методику формування валеологічного мислення студентів вищих педагогічних навчальних закладів у процесі професійної підготовки, зокрема внесено зміни до робочої програми нав- чальної дисципліни «Фізичне виховання» (як навчальної дисципліни за вибором студентів), обгрунтовано й розробле- но завдання для визначення рівня володіння теоретичними знаннями та практичними навичками валеологічної діяльності студентів вищих педагогічних навчальних закладів у процесі професійної підготовки та тести валео- логічного мислення.

валеологічне мислення, адаптаційні можливості, студенти вищих педагогічних навчальних за- кладів, професійна підготовка, теоретичне обгрунтування, методичне забезпечення.

1. Гончаренко М. С. Валеологічні аспекти фор- мування здоров’я у сучасному освітянському процесі / М. С. Гончаренко, В. Є. Новикова // Педагогіка, психо- логія та медико-біологічні проблеми фіз. виховання і спорту. – 2006. – № 12. – С. 39-43.
2. Громадське здоров’я в Україні. Основні ста- тистичні показники за 2010 рік / за заг. ред. Москаленка В. Ф.; укл.: Гузєва Т. С. та ін., – Київ, 2011. – 40 с.
3. Мешко Г. М. Комплексний аналіз факторів професійного здоров’я вчителів сучасної школи / Галина Михайлівна Мешко // Пед. науки: зб. наук. пр. / Нац. академія держ. прикордон. Служби України ім. Б. Хмельницького. – Хмельницький, 2011. – Вип. 59. – С. 76-79.
4. Микитюк О. М. Проблеми формування здо- ров’язберігаючої компетентності учителів в умовах навчально-виховного процесу / О. М. Микитюк // Педа- гогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фіз. виховання і спорту. – 2009. – № 4. – С. 74-78.
5. Митина Л. М. Профессиональная деятельность и здоровье педагога. / Л. М. Митина, Г. В. Митин, О. А. Анисимова. – Москва: Академия, 2009. – 320 с.
6. Охорона здоров’я в Україні: статист. зб. / Держ. комітет статистики України. – К.: [Б. в.], 2007. – 271с.
7. Павленко І. О. Методика формування валео- логічного мислення майбутніх учителів природничих спеціальностей / І. О. Павленко // Освіта та розвиток обдарованої дитини. – 2014. – № 12 (31). – C. 28-31.
8. Соціологія: вісн. Дніпропетровськ. ун-ту. – Дніпропетровськ, 2011. – Вип. 21 (1). – 180 с.
9. Cтан здоров’я населення України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ua.textreferat.com/referat- 14541.html – Назва з екрана.
10. Чорна Т. В. Гіподинамія – головний чинник по- слаблення організму учнівської та студентської молоді / Т. В. Чорна // Пед. науки: зб. наук. пр. / Бердян. держ. пед. ун-т. – Бердянськ, 2011. – Вип. 2. – С. 76-79.